Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Klátova Nová Ves.

Pochovávanie basy 2011

hasiči nesú basuStalo sa už peknou tradíciou, že sa lúčime s našou milou basou. Aj tento rok 5.3. 2011 sme zorganizovali fašiangovú zábavu spojenú s aktom pochovávania basy. Program pripravila naša JDS. Aktívni dôchodcovia napiekli aj šišky a uvarili výbornú kapustnicu. Organizačne akciu zabezpečovala Komisia kultúry a športu pri OZ. Podujatie bolo vydarené, zábava pokračovala do skorého rána. Fotky  si môžete pozrieť na podstránke o kultúre.


 

Tradičný turnaj o pohár starostky obce

turnajPeknému počasiu, výbornej atmosfére i dobrej futbalovej hre sa dňa 10. júla 2010 tešili účastníci už VI. ročníka futbalového turnaja o Pohár starostky obce Klátova Nová Ves. I. miesto a putovný pohár si odnieslo víťazné mužstvo z Nedanoviec, druhá bola domáca Klátova Nová Ves, bronz vybojovalo Krásno a na čestnom štvrtom mieste skončilo mužstvo z Krnče. Všetkých zúčastnených potešila bohatá tombola a po skončení turnaja i výborná zábava. Foto zábery z turnaja sú na podstránke OFK.


 

Sviatok detí 2010

Aj ja si vystrelímV nedeľu 6. júna horúce slnko vysušilo aj tie posledné kaluže z nedávnych záplav a tak obetaví dospeláci pripravili v parku pri kaštieli oslavy sviatku detí. A tie sa tu naozaj dosýta vyšantili pri plnení súťažných disciplín, na nafukovacích atrakciách, jazde na oceľovom koníkovi i strieľaní z dela vlastnoručne vyrobeného miestnymi kováčmi.  Viac o udalosti sa dozviete na podstránke o kultúre.


 

Sadíme my máje, čo nám dáte za ne ...

sadenie májaUž tradične sme zasadili máj pri obecnom úrade i v  centre obce v miestnej časti Janova Ves. Naši mládenci sa naozaj pochlapili, lebo vysokánsky máj postavili všetkým ženám v dedine tradičným spôsobom. Počasie sa naozaj vydarilo a tak sme si príjemne posedeli pri malom občerstvení i popočúvali ľudovú muziku hudobnej skupiny Slák.  Fotky z vydareného popoludnia si môžete pozrieť na  podstránke o kultúre.


 

Sviatok žien

DSC_0093.JPGMedzinárodný deň žien je sviatkom, ktorý už v názve signalizuje, že ho oslavujú ženy a ženstvo. V Klátovej Novej Vsi to platilo dvojnásobne. Veď tentokrát na už tradičnej oslave MDŽ boli čestnými hosťkami ženy : Magda Košútová a Oľga Nachtmanová, poslankyne NR SR a Emília Kršíková, štátna tajomníčka Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Fotky z osláv si môžete pozrieť na podstránke o kultúre.


 

Fašiangy sa krátia, už sa nenavrátia, a dievčatká plačú, že sa nevyskáču

šiškyFašiangové obdobie sme zavŕšili poriadnou veselicou. Plnučičký kultúrny dom sa zabával v sobotu 13. februára na vydarenej fašiangovej zábave. Členovia miestnej Jednoty dôchodcov Slovenska pripravili slávnostný akt pochovania basy, navarili i výbornú kapustnicu a napiekli šišky. Organizačne podujatie zabezpečoval OFK. Viac fotiek si môžete pozrieť na podstránke.
 


 

Jeseň je dar 2009

 Privítanie Labutie jazero – Skačany

Sedem ročníkov s takmer tisíckou účinkujúcich – to je stručná bilancia originálnej prehliadky voľnočasových aktivít seniorov okresu Partizánske, ktorí sa pod mottom Jeseň je dar stretli 5. novembra 2009 v moderne zrekonštruovanom Kultúrnom dome v Klátovej Novej Vsi. Podrobnejšie v podstránke Kultúra-Jeseň je dar.


 

Posedenie v peknom prostredí historického parku   Ježibaba dáva ochutnať z medovníčka

V Klátovej Novej Vsi sa s oslavou Dňa detí čakalo na pekné počasie. Oplatilo sa. Síce s dvojtýždňovým oneskorením, ale o to s väčším očakávaním a radosťou si deti svoj deň naozaj vychutnali. Organizátori pre ne pripravili dňa 14. 6. 2009 v priestoroch historického parku pri kaštieli tradičnú rozprávkovú cestu.   Viac 


 
Názov hradiska, na ktorom stojí kostol v Sádku
 
 
368

 
 
 
130

 
 
 
789

 
Internetová stránka obce spĺňa štandardy podľa zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémov verejnej správy.


English version
Úvodná stránka