Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Klátova Nová Ves.

OZNAMY

Tekvicové slávnosti s jedinečnou bubnovou show Campana Batucada

campana batucada

Srdečne Vás všetkých pozývame na „Tekvic ...viac...

Zverejnené 16.10.2019


 

Správne konanie - výrub drevín

Žiadateľom je o výrub drevín rastúcich v ...viac...

Zverejnené 18.10.2019


 

Zber bioodpadu

Oznamujeme občanom, že  od 22. 10. 2019 ...viac...

Zverejnené 27.3.2019


 

Verejná vyhláška - kanalizácia

Zverejnené 9.10.2019


 

Oznámenie - o začatí vodoprávneho konania - kanalizácia

Zverejnené 9.10.2019


 

Príručka o správnom triedení odpadu

Na podstránku o separovanom zbere sme vy ...viac...

Zverejnené 10.10.2019


 

Uzavretie parku pri barokovom kaštieli - ŠÚ SR

Štatistický úrad SR oznamuje z dôvodu be ...viac...

Zverejnené 3.10.2019


 

Oznámenie o doručení písomností - Dušan Mickula

Písomnosť  uložená ma Obecnom úrade Klát ...viac...

Zverejnené 8.10.2019


 

Verejná vyhláška - katastrálne konanie č. X 40/2019

Zverejnené 8.10.2019


 

Kanalizačný zberač Klátova Nová Ves - Bošany - II. etapa

Oznamujeme Vám, že začíname s výstavbou ...viac...

Zverejnené 3.10.2019


 

Udialo sa v našej obci ...

Hodové slávnosti 2019

fotografia z podujatia Hodové slávnosti 2019Opäť na dvere zaklopal jesenný čas a s ním naše klátovské hody. Sú veľmi dobre načasované – na jednej strane  ešte nie je celkom chladno, ale na druhej strane sa už  všetci stihli vrátiť z letných potuliek, a tak si môžu spoločne vychutnať sviatok, ktorý je nielen kresťanským a rodinným, ale je i oslavou domova a priateľstva. Veríme, že sa na našich hodoch všetci dobre cítili, pretože sme pripravili bohatý program,  plný skutočných lahôdok.  Hlavným hosťom nášho programu bola stálica slovenskej populárnej hudby a jedna z jej najjagavejších hviezd - Jana Kirschner. Fotogalériu z podujatia si môžete prezrieť na podstránke venovanej Hodovým slávnostiam.


 

Turnaj o pohár starostky obce 2019

fotografia z podujatie Turnaj o pohár starostky obce 2019Tradičný futbalový turnaj o Pohár starostky obce sa tentokrát konal v sobotu 29. júna 2019 a vyšiel na výbornú. Pozvanie na XV. ročník prijali mužstvá OFK Bošany, TJ Slovan Brodzany, OŠK Veľký Klíž a domáce družstvo OFK Klátova Nová Ves. Štvrté miesto obsadilo družstvo z Brodzian, tím z Bošian si vybojoval tretie miesto, domáca Klátova Nová Ves získala pohár pre víťaza turnaja, keď vo finále zdolala odvekého športového rivala z Veľkého Klíža. Najlepším strelcom sa stal Matúš Beko z Bošian, za najlepšieho hráča bol vyhlásený náš Daniel Benca a najlepším brankárom sa stal Adrián Michal z Veľkého Klíža. Fotogalériu z podujatia nájdete na podstránke o turnaji.


 

MDŽ 2019 koncert

Fotografia k podujatiu MDŽ 2019 koncertŽeny v Klátovej Novej Vsi oslávili svoj sviatok koncertom vážnej hudby z cyklu „Klasika na hradoch, zámkoch a kaštieľoch“v Zlatej sále neobarokového kaštieľa v Klátovej Novej Vsi. Interpreti Martina Polievková a Patrik Knut za klavírneho doprovodu Marty Nemcovej zaspievali piesne velikánov českej a slovenskej piesňovej tvorby inšpirovanej ľudovým umením.  Milé nedeľné popoludnie bolo spríjemnené aj malým občerstvením a symbolickým kvetom. Fotogalériu z podujatia si môžete prezrieť na podstránke venovanej MDŽ


 

Fašiangy 2019

Fašiangová veselica 2019V Klátovej Novej Vsi sme fašiangovali 2. marca. Od predpoludnia si mohli všetci pochutnať na zabíjačkových špecialitách. Vo fašiangovom sprievode, ktorý začal o 16.30 v časti obce Janova Ves sa zúčastnil rekordný počet masiek. Dobrú náladu, vynikajúcu atmosféru a radosť sprievod šíril celou obcou. Večer sme sa dobre zabavili na fašiangovej zábave a nasmiali na rozlúčke s basou Rózou. Fotogalériu z podujatia si môžete prezrieť na podstránke venovanej Fašiangom.


 

Vianočné trhy 2018

Vianočné trhy 2018Pred prahom najkrajších sviatkov v roku sme spoločne  prežili  pekné chvíle na vianočných trhoch dňa 15. 12. na Námestí pod Kostrínom.  Nádherné  oživenie ľudových tradícií zimného obdobia v podaní žiakov základnej školy ako aj burzu ich prác, výstavu vianočných dekorácií , starostovský vianočný punč, hasičská  kapustnica ,vynikajúce domáce kapustníky i osúchy si mohli vychutnať všetci účastníci tohto obľúbeného podujatia. Atmosféru doladila aj Perinbabka, ktorá ako na objednávku vytvorila krásnu zimnú idylu. Fotogaléria z trhov je k dispozícii na podstránke.


 

Tekvičkové slávnosti 2018

Tekvičkové slávnosti 2018V starých slovanských a slovenských povestiach nájdete zmienku o svietiacich dyniach. Naši predkovia si vraj takto pomocou vydlabaných tekvíc – svetlonosov – svietili na cestu, keď sa vracali domov z návštevy cintorína. Oprášili sme aj my túto históriu a opäť sme sa v hojnom počte stretli na komunitnom podujatí v našej obci - už tradičných tekvicových slávnostiach. Fotogaléria je k dispozícii na podstránke podujatia.


 

Hody 2018

hodyHody patria k slovenskej dedine po stáročia a my sa k tejto tradícii  radi hlásime. Hody by mali nasýtiť telo i dušu,  a tak tomu bolo i na tohtoročných hodových slávnostiach, keď na pódiu vystúpil hlavný hosť programu – kapela Kollárovci, ktorá svojím hudobným umením a goralským  temperamentom zabáva a rozveseľuje už mnoho rokov poslucháčov doma i  za hranicami Slovenska.
Aké by to boli hody, keby na nich chýbal tradičný hodový jarmok plný chutných jedál z vlastnej produkcie a remeselných výrobkov. Nechýba  ani  u nás a každý si na ňom môže nájsť niečo pre seba, či svojich  blízkych. V programe vystúpili aj deti zo základnej školy s folklórnym pásmom,  LUDO KURUC BAND a skupina Žochári. Fotogaléria z hodov je na podstránke.


 

Zápas s Veľkým Klížom

Fotografia z futbalového zápasu s Veľkým KlížomPo rokoch sa naši futbalisti znova stretli na ihrisku s mužstvom z dobre známeho Veľkého Klíža. Po výbornom výkone naši chlapci zaknihovali cenné víťazstvo 4:0. K úspechu gratulujeme. Fotogalériu zo zápasu si môžete prezrieť na podstránke Obecného futbalového klubu tu.


 

Turnaj o pohár starostky obce 2018

turnajDruhá júlová sobota už tradične patrila futbalu. OFK Klátova Nová Ves v spolupráci s obcou usporiadala XIV. ročník futbalového Turnaja  o pohár starostky obce. Za účasti tímov z Brodzian, Bošian, Nedanoviec  a „domácich“ sme mali možnosť vidieť naozaj vydarené a nezabudnutežné futbalové divadlo. Víťazom turnaja sa stalo družstvo z Bošian, na  druhom mieste sa umiestnila domáca Klátova Nová Ves, bronz patril  Brodzanom a na štvrtom mieste skončili Nedanovce. Najlepším hráčom sa  stal Juraj Hacko (Brodzany), najužitočnejším hráčom Ladislav Žák (Nedanovce), najlepším strelcom Erik Matejov (Bošany) a najlepším  brankárom turnaja celkom zaslúžene Matúš Gašparík (KNV). Fotogaléria z podujatia na podstránke OFK.


 

Cesta rozprávkovým lesom 2018

Cesta rozprávkovým lesom 2018MDD sme v Klátovej Novej Vsi oslávili 27. mája. Organizátori urobili deťom radosť a s láskou pre ne pripravili množstvo hier a atrakcií, sladkostí a odmien, tak ako sa patrí na poriadnu oslavu. Veď deti mali svoj sviatok. Tak si ho celý užili v radosti, zdraví a veselosti. Všetky deti strávili príjemné nedeľné popoludnie so svojimi rodičmi i ostatnými návštevníkmi podujatia, pre ktorých bolo pripravené bohaté občerstvenie a príjemné posedenie v parku kaštieľa. Fotografie z podujatia si môžete prezrieť na podstránke Cesta rozprávkovým lesom.


 


English version
Úvodná stránka