Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu

Internetová stránka obce Klátova Nová Ves.

Trestná činnosť páchaná na seniorochVytlačiť
 

Polícia opakovane zaznamenáva trestnú činnosť páchanú na senioroch. Osoby vyššieho veku sa pre svoju dôverčivosť, dobrosrdečnosť a nepoučiteľnosť stávajú často obeťami podvodov a krádeží. Podvodníci sa skrývajú v osobách, ktoré sa na seniorov obracajú s naliehavou prosbou o finančnú pomoc. Kontaktujú ich telefonicky, oslovujú ich na ulici alebo navštevujú priamo v príbytkoch. Predstavujú sa ako príbuzní, lekári, zamestnanci sociálnych a obecných úradov alebo pracovníci elektrární, plynární či iných spoločností. Často vystupujú ako predajcovia rôzneho tovaru.
Ak vás kontaktuje telefonicky osoba, ktorá sa vydáva za vášho príbuzného alebo ošetrujúceho lekára
vášho príbuzného a žiada o financnú pomoc, obratom si overte skutocnosti, ktoré uvádza.

  • Nepožičiavajte peniaze cudzím osobám.
  • Nikdy nesadajte cudzím osobám do ich auta aj ked pôsobia dôveryhodne.
  • Nerozmienajte (nevydávajte) peniaze cudzím osobám, ak tvrdia, že majú bankovku vyššej nominálnej hodnoty.
  • Zdržte sa takého konania, ktoré by mohlo cudziemu cloveku napovedat, kde máte uložené svoje úspory alebo cennosti.
  • Nikdy nedávajte peniaze osobe, ktorú nepoznáte, ani ked vám tvrdí, že ich súrne potrebuje pre pomoc inému, napr. na operáciu a slubuje, že peniaze čoskoro vráti.
  • Cez telefón nikdy neposkytujte osobné údaje, ani údaje o finančných ci rodinných pomeroch.
  • Osoby vykonávajúce odpocty vody, plynu ci elektriny sú povinné preukázat sa poverením spolocnosti na výkon odpoctov a na požiadanie aj obcianskym preukazom. Neverte osobám, ktoré tvrdia, že vám prišli vyúctovat preplatok ci nedoplatok.
  • Neverte osobám, ktoré tvrdia, že ste sa stali výhercom a prišli vám vyplatit výhru. Žiadna spolocnost nevypláca penažné výhry v hotovosti prostredníctvom svojich zamestnancov ci iných osôb.
  • Cudzie osoby nikdy nevpúštajte do svojho príbytku a nezostávajte s nimi osamote.

POLÍCIA RADÍ SENIOROM
V prípade, že cudzie osoby na vás vyvíjajú nátlak alebo máte pocit ohrozenia volajte 158 alebo 112.
 


 

Zverejnené 9.2.2018


 

Udialo sa v našej obci ...

Fašiangová veselica 2018

Fašiangy 2018Jaternice, klobásy, pečené mäsko, tlačenka, kapustnica rozvoniavali v sobotu 10. februára pri kultúrnom dome v Klátovej Novej Vsi, kde ste si mohli pochutnať na zabíjačkových špecialitách majstra Romana Vojtelu. Ochutnávka bola súčasťou fašiangovej veselice, ktorá pokračovala sprievodom masiek cez obec a výbornou fašiangovou zábavou so skupinou David band. A podľa tradície sme oplakali a pochovali aj Basu Rózu. Program pripravila naša JDS, ktorýá napiekla aj výborné šišky.  Fotografie z podujatia si môžete prezrieť na podstránke Fašiangov.


 

Tekvicové slávnosti 2017

Fotografia z podujatia Tekvičkové slávnosti 2017 Tekvica patrí k jeseni tak ako u nás v Klátovej Novej Vsi patria tekvicové slávnosti k obľúbeným jesenným podujatiam. Pekný sprievod detí s vyrezávanými vysvietenými tekvicami za rytmov skupiny bubeníkov Campana Batucada, detský ohňostroj, malé občerstvenie a hlavne radosť v očiach detí sú neodmysliteľnou súčasťou tradičných tekvicových slávností. 

Fotografie  si môžete prezrieť na podstránke Tekvicových slávností


 

Hodové slávnosti 2017

hd42.jpgHodové slávnosti v Klátovej Novej Vsi patria už tradične k vyhľadávaným podujatiam v regióne. Inak tomu nebolo ani 9. septembra tohto roka, kedy sa klátovských hodov zúčastnil skutočne rekordný počet návštevníkov. Na Námestí pod Kostrínom sa zišlo viac ako 5 000 ľudí, ktorí hodovali vo veľkom. Veď hlavný hosť programu boli Kandráčovci, ktorý rozhýbali celú obec do tanca i spevu. Hodujúci sa bavili aj pri rytmoch skupiny Country Limit Club a David Band a s plnými bruškami si zo dňa urobili nádherný sviatok. Fotogaléria je na podstránke Hodových slávností.


 

Turnaj " O pohár starostky obce 2017"

Fotografia z podujatia Turnaj o pohár starostky obce 2017

Už tradične druhá júlová sobota patrí v Kátovej Novej Vsi športu. 8. júla sa uskutočnil v poradí už XIII. ročník turnaja "O pohár starostky obce". Zúčastnené mužstvá sa umiestnili n nasledovnom poradí: 1. TJ AC Žabokreky nad Nitrou,  2. OFK Bošany,  3. OFK Chrabrany,  4. OFK Klátova Nová Ves. Fanúšikovia sa tešili z kvalitného futbalu, vynikajúceho občerstvenia, skvelej tomboly a výbornej zábavy. Fotogalériu z podujatia si môžete prezrieť na podstránke venovanej turnaju " O pohár starostky obce"


 
Názov hradiska, na ktorom stojí kostol v Sádku
 
 
308

 
 
 
91

 
 
 
569

 
Internetová stránka obce spĺňa štandardy podľa zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémov verejnej správy.


English version
Úvodná stránka