Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Klátova Nová Ves.

Trestná činnosť páchaná na seniorochVytlačiť
 

Polícia opakovane zaznamenáva trestnú činnosť páchanú na senioroch. Osoby vyššieho veku sa pre svoju dôverčivosť, dobrosrdečnosť a nepoučiteľnosť stávajú často obeťami podvodov a krádeží. Podvodníci sa skrývajú v osobách, ktoré sa na seniorov obracajú s naliehavou prosbou o finančnú pomoc. Kontaktujú ich telefonicky, oslovujú ich na ulici alebo navštevujú priamo v príbytkoch. Predstavujú sa ako príbuzní, lekári, zamestnanci sociálnych a obecných úradov alebo pracovníci elektrární, plynární či iných spoločností. Často vystupujú ako predajcovia rôzneho tovaru.
Ak vás kontaktuje telefonicky osoba, ktorá sa vydáva za vášho príbuzného alebo ošetrujúceho lekára
vášho príbuzného a žiada o financnú pomoc, obratom si overte skutocnosti, ktoré uvádza.

  • Nepožičiavajte peniaze cudzím osobám.
  • Nikdy nesadajte cudzím osobám do ich auta aj ked pôsobia dôveryhodne.
  • Nerozmienajte (nevydávajte) peniaze cudzím osobám, ak tvrdia, že majú bankovku vyššej nominálnej hodnoty.
  • Zdržte sa takého konania, ktoré by mohlo cudziemu cloveku napovedat, kde máte uložené svoje úspory alebo cennosti.
  • Nikdy nedávajte peniaze osobe, ktorú nepoznáte, ani ked vám tvrdí, že ich súrne potrebuje pre pomoc inému, napr. na operáciu a slubuje, že peniaze čoskoro vráti.
  • Cez telefón nikdy neposkytujte osobné údaje, ani údaje o finančných ci rodinných pomeroch.
  • Osoby vykonávajúce odpocty vody, plynu ci elektriny sú povinné preukázat sa poverením spolocnosti na výkon odpoctov a na požiadanie aj obcianskym preukazom. Neverte osobám, ktoré tvrdia, že vám prišli vyúctovat preplatok ci nedoplatok.
  • Neverte osobám, ktoré tvrdia, že ste sa stali výhercom a prišli vám vyplatit výhru. Žiadna spolocnost nevypláca penažné výhry v hotovosti prostredníctvom svojich zamestnancov ci iných osôb.
  • Cudzie osoby nikdy nevpúštajte do svojho príbytku a nezostávajte s nimi osamote.

POLÍCIA RADÍ SENIOROM
V prípade, že cudzie osoby na vás vyvíjajú nátlak alebo máte pocit ohrozenia volajte 158 alebo 112.
 


 

Zverejnené 9.2.2018


 

Udialo sa v našej obci ...

Hody 2018

hodyHody patria k slovenskej dedine po stáročia a my sa k tejto tradícii  radi hlásime. Hody by mali nasýtiť telo i dušu,  a tak tomu bolo i na tohtoročných hodových slávnostiach, keď na pódiu vystúpil hlavný hosť programu – kapela Kollárovci, ktorá svojím hudobným umením a goralským  temperamentom zabáva a rozveseľuje už mnoho rokov poslucháčov doma i  za hranicami Slovenska.
Aké by to boli hody, keby na nich chýbal tradičný hodový jarmok plný chutných jedál z vlastnej produkcie a remeselných výrobkov. Nechýba  ani  u nás a každý si na ňom môže nájsť niečo pre seba, či svojich  blízkych. V programe vystúpili aj deti zo základnej školy s folklórnym pásmom,  LUDO KURUC BAND a skupina Žochári. Fotogaléria z hodov je na podstránke.


 

Zápas s Veľkým Klížom

Fotografia z futbalového zápasu s Veľkým KlížomPo rokoch sa naši futbalisti znova stretli na ihrisku s mužstvom z dobre známeho Veľkého Klíža. Po výbornom výkone naši chlapci zaknihovali cenné víťazstvo 4:0. K úspechu gratulujeme. Fotogalériu zo zápasu si môžete prezrieť na podstránke Obecného futbalového klubu tu.


 

Turnaj o pohár starostky obce 2018

turnajDruhá júlová sobota už tradične patrila futbalu. OFK Klátova Nová Ves v spolupráci s obcou usporiadala XIV. ročník futbalového Turnaja  o pohár starostky obce. Za účasti tímov z Brodzian, Bošian, Nedanoviec  a „domácich“ sme mali možnosť vidieť naozaj vydarené a nezabudnutežné futbalové divadlo. Víťazom turnaja sa stalo družstvo z Bošian, na  druhom mieste sa umiestnila domáca Klátova Nová Ves, bronz patril  Brodzanom a na štvrtom mieste skončili Nedanovce. Najlepším hráčom sa  stal Juraj Hacko (Brodzany), najužitočnejším hráčom Ladislav Žák (Nedanovce), najlepším strelcom Erik Matejov (Bošany) a najlepším  brankárom turnaja celkom zaslúžene Matúš Gašparík (KNV). Fotogaléria z podujatia na podstránke OFK.


 

Cesta rozprávkovým lesom 2018

Cesta rozprávkovým lesom 2018MDD sme v Klátovej Novej Vsi oslávili 27. mája. Organizátori urobili deťom radosť a s láskou pre ne pripravili množstvo hier a atrakcií, sladkostí a odmien, tak ako sa patrí na poriadnu oslavu. Veď deti mali svoj sviatok. Tak si ho celý užili v radosti, zdraví a veselosti. Všetky deti strávili príjemné nedeľné popoludnie so svojimi rodičmi i ostatnými návštevníkmi podujatia, pre ktorých bolo pripravené bohaté občerstvenie a príjemné posedenie v parku kaštieľa. Fotografie z podujatia si môžete prezrieť na podstránke Cesta rozprávkovým lesom.


 
Názov hradiska, na ktorom stojí kostol v Sádku
 
 
337

 
 
 
108

 
 
 
670

 
Internetová stránka obce spĺňa štandardy podľa zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémov verejnej správy.


English version
Úvodná stránka