Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Internetová stránka obce Klátova Nová Ves.

Klátovský fešák - 2. ročník výstavy psíkovVytlačiť
 

pesVýstava  sa bude konať dňa 11. 5. 2019, v Klátovej Novej Vsi, časť Janová (detská ozdravovňa) v čase od 11. hodiny, príjem psíkov od 10 hodiny.

Výstavné kategórie:

Určené pre psíkov bez PP (psíkovia neurčitého pôvodu, kríženci....) a tiež s PP

 • malí psíkovia do 10 kg
 • strední psíkovia do 25 kg
 • veľkí psíkovia nad 25 kg

 

psíkovia s preukazom pôvodu, všetci bez rozdielu veľkosti a váhy

 • šteniatka a juniori od 3 mesiacov  do 1 roku
 • seniori nad 8 rokov
 • bull plemená a ich kríženci, ktorí boria mýtus o tzv. bojových plemenách

 

kategória určená len pre psíky adoptované z útulkov, nájdené, vyhodené a inak zachránené ...

 • kategória určená len pre obyvateľov s trvalým pobytom v obciach Klátova Nová Ves, Janová Ves a Sádok

 

Do záverečnej finálovej súťaže o celkového víťaza a titul Klátovský fešák nastupujú víťazi z predchádzajúcich kategórií.


Zábavné súťaže:

 • dieťa a pes – určená pre deti do veku 10 rokov, prihlásenie je možné  cez internet alebo na Obecnom úrade do 5. 5. 2019. NIE JE MOŽNÉ  PRIHLÁSIŤ SA NA VÝSTAVE !!!
 • ulička – psík  zo štartovnej čiary beží ku svojmu majiteľovi po cestičke, na ktorej ho čaká množstvo nástrah, maškrtiek, hračiek, jedla ...Vyhráva psík, ktorý uličku zvládne v najkratšom čase.
 • najmenší psík výstavy
 • najväčší psík výstavy
 • najoriginálnejší kostým
 • psí extrém s prívlastkom NAJ – psíkovia, ktorí sú niečím zaujímaví, výnimoční, originálni, majú veľké ušká alebo očká, dlhé nohy, chvost a pod.
 • psie triky -  ukážka toho, čo dokáže len Váš psík, fantázii a šikovnosti Vášho psíka sa medze nekladú

 

Špeciálne, bonusové ceny, tombola

 • psík NÁHODA – v priebehu  výstavy sa môže moderátor kedykoľvek náhodným výberom opýtať 3 divákov na číslo od 1 po max. počet zúčastnených psíkov. Rôznou kombináciou čísel vypočítame štartovné číslo psíka, ktorý sa stane víťazom tejto súťaže.
 • psík SYMAPTIA  – o víťazovi rozhodnú diváci, ktorí spomedzi všetkých súťažiacich     psíkov vyberú svojho favorita. Ten ich môže zaujať výzorom alebo úsmevom, niečím     výnimočným, súhrou majiteľa a psíka a pod. Svoje hlasy môžu odovzdať pri výstavnom stolíku počas trvania výstavy, najneskôr do ukončenia súťaže o Najoriginálnejší kostým. Vyhráva psík s najvyšším počtom získaných hlasov.
 • Najvzdialenejší vystavovateľ – obdrží poukážku vo výške 15€ na tankovanie na ČS Slovnaft Bošany

 

POPLATKY                                                                                                                                                                                                

Poplatok za prihlásenie na výstavu cez internet alebo na Obecnom úrade v Klátovej Novej vsi do dňa 5. 5. 2019 je 13 €, prihlásenie na výstave je 18 €.

 

VÝSTAVA

Každý majiteľ sa po príchode pri registrácii preukáže platným očkovacím preukazom a dokladom o zaplatení výstavy (bankovým prevodom alebo blokom z OÚ), dokladom o zaplatení dane za psíka. Následne dostane štartovací balík, ktorý obsahuje darček a štartovné číslo.


UPOZORNENIA A POVINNOSTI - Akcie sa môžu zúčastniť len zdravé psy, pravidelne očkované a odčervované, s platným povinným očkovaním. Akcie sa nemôžu zúčastniť psy mladšie ako 3 mesiace, gravidné sučky, a agresívne psy. Ak si nie ste istí reakciou svojho inak kľudného psíka, dajte mu pre istotu košík, alebo inú pomôcku. Organizátor môže a má právo počas akcie kedykoľvek agresívneho psa vylúčiť z výstavy a požiadať psovoda/majiteľa o opustenie miesta akcie, bez nároku na vrátenie štartovného. Organizátor nezodpovedá za škody na výstave. Majiteľ je povinný počas výstavy mať svojho psa neustále pod kontrolou a držať ho na vodítku/vôdzke. Ďalej, keďže sme slušní majitelia, je našou automatickou povinnosťou upratovať po svojom psíkovi exkrementy v areáli výstavy a v jej okolí !!! Majiteľ je zodpovedný za všetky škody spôsobné jeho psom. Ďalej žiadame rodičov detí, aby svoje ratolesti pred akciou poučili, že cudzie psíky sa bez opýtania nehladkajú a taktiež aby sa nestalo že deti budú počas posudzovania behať po výstavnom kruhu.

!!! Na výstave a v jej okolí je prísne zakázaný predaj šteniatok !!!                                                    Špeciálne upozornenie, ak uvidíte psíka so žltým obojkom, šatkou, pásikom a podobne na krku, alebo na vodítku, buďte k nemu ohľaduplný. Takto označený psík bol v minulosti vystavený stresu, alebo týraniu a jeho reakcia môže byť skratová....


 

Zverejnené 5.4.2019


 

Udialo sa v našej obci ...

MDŽ 2019 koncert

Fotografia k podujatiu MDŽ 2019 koncertŽeny v Klátovej Novej Vsi oslávili svoj sviatok koncertom vážnej hudby z cyklu „Klasika na hradoch, zámkoch a kaštieľoch“v Zlatej sále neobarokového kaštieľa v Klátovej Novej Vsi. Interpreti Martina Polievková a Patrik Knut za klavírneho doprovodu Marty Nemcovej zaspievali piesne velikánov českej a slovenskej piesňovej tvorby inšpirovanej ľudovým umením.  Milé nedeľné popoludnie bolo spríjemnené aj malým občerstvením a symbolickým kvetom. Fotogalériu z podujatia si môžete prezrieť na podstránke venovanej MDŽ


 

Fašiangy 2019

Fašiangová veselica 2019V Klátovej Novej Vsi sme fašiangovali 2. marca. Od predpoludnia si mohli všetci pochutnať na zabíjačkových špecialitách. Vo fašiangovom sprievode, ktorý začal o 16.30 v časti obce Janova Ves sa zúčastnil rekordný počet masiek. Dobrú náladu, vynikajúcu atmosféru a radosť sprievod šíril celou obcou. Večer sme sa dobre zabavili na fašiangovej zábave a nasmiali na rozlúčke s basou Rózou. Fotogalériu z podujatia si môžete prezrieť na podstránke venovanej Fašiangom.


 

Vianočné trhy 2018

Vianočné trhy 2018Pred prahom najkrajších sviatkov v roku sme spoločne  prežili  pekné chvíle na vianočných trhoch dňa 15. 12. na Námestí pod Kostrínom.  Nádherné  oživenie ľudových tradícií zimného obdobia v podaní žiakov základnej školy ako aj burzu ich prác, výstavu vianočných dekorácií , starostovský vianočný punč, hasičská  kapustnica ,vynikajúce domáce kapustníky i osúchy si mohli vychutnať všetci účastníci tohto obľúbeného podujatia. Atmosféru doladila aj Perinbabka, ktorá ako na objednávku vytvorila krásnu zimnú idylu. Fotogaléria z trhov je k dispozícii na podstránke.


 

Tekvičkové slávnosti 2018

Tekvičkové slávnosti 2018V starých slovanských a slovenských povestiach nájdete zmienku o svietiacich dyniach. Naši predkovia si vraj takto pomocou vydlabaných tekvíc – svetlonosov – svietili na cestu, keď sa vracali domov z návštevy cintorína. Oprášili sme aj my túto históriu a opäť sme sa v hojnom počte stretli na komunitnom podujatí v našej obci - už tradičných tekvicových slávnostiach. Fotogaléria je k dispozícii na podstránke podujatia.


 

Hody 2018

hodyHody patria k slovenskej dedine po stáročia a my sa k tejto tradícii  radi hlásime. Hody by mali nasýtiť telo i dušu,  a tak tomu bolo i na tohtoročných hodových slávnostiach, keď na pódiu vystúpil hlavný hosť programu – kapela Kollárovci, ktorá svojím hudobným umením a goralským  temperamentom zabáva a rozveseľuje už mnoho rokov poslucháčov doma i  za hranicami Slovenska.
Aké by to boli hody, keby na nich chýbal tradičný hodový jarmok plný chutných jedál z vlastnej produkcie a remeselných výrobkov. Nechýba  ani  u nás a každý si na ňom môže nájsť niečo pre seba, či svojich  blízkych. V programe vystúpili aj deti zo základnej školy s folklórnym pásmom,  LUDO KURUC BAND a skupina Žochári. Fotogaléria z hodov je na podstránke.


 

Zápas s Veľkým Klížom

Fotografia z futbalového zápasu s Veľkým KlížomPo rokoch sa naši futbalisti znova stretli na ihrisku s mužstvom z dobre známeho Veľkého Klíža. Po výbornom výkone naši chlapci zaknihovali cenné víťazstvo 4:0. K úspechu gratulujeme. Fotogalériu zo zápasu si môžete prezrieť na podstránke Obecného futbalového klubu tu.


 

Turnaj o pohár starostky obce 2018

turnajDruhá júlová sobota už tradične patrila futbalu. OFK Klátova Nová Ves v spolupráci s obcou usporiadala XIV. ročník futbalového Turnaja  o pohár starostky obce. Za účasti tímov z Brodzian, Bošian, Nedanoviec  a „domácich“ sme mali možnosť vidieť naozaj vydarené a nezabudnutežné futbalové divadlo. Víťazom turnaja sa stalo družstvo z Bošian, na  druhom mieste sa umiestnila domáca Klátova Nová Ves, bronz patril  Brodzanom a na štvrtom mieste skončili Nedanovce. Najlepším hráčom sa  stal Juraj Hacko (Brodzany), najužitočnejším hráčom Ladislav Žák (Nedanovce), najlepším strelcom Erik Matejov (Bošany) a najlepším  brankárom turnaja celkom zaslúžene Matúš Gašparík (KNV). Fotogaléria z podujatia na podstránke OFK.


 

Cesta rozprávkovým lesom 2018

Cesta rozprávkovým lesom 2018MDD sme v Klátovej Novej Vsi oslávili 27. mája. Organizátori urobili deťom radosť a s láskou pre ne pripravili množstvo hier a atrakcií, sladkostí a odmien, tak ako sa patrí na poriadnu oslavu. Veď deti mali svoj sviatok. Tak si ho celý užili v radosti, zdraví a veselosti. Všetky deti strávili príjemné nedeľné popoludnie so svojimi rodičmi i ostatnými návštevníkmi podujatia, pre ktorých bolo pripravené bohaté občerstvenie a príjemné posedenie v parku kaštieľa. Fotografie z podujatia si môžete prezrieť na podstránke Cesta rozprávkovým lesom.


 
Názov hradiska, na ktorom stojí kostol v Sádku
 
 
353

 
 
 
120

 
 
 
769

 
Internetová stránka obce spĺňa štandardy podľa zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémov verejnej správy.


English version
Úvodná stránka