Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

O nás

O nás

Motto:

„Hrali sme to, hráme to a budeme to hrať pre naše potešenie

a pre radosť a sklamanie tých niekoľko skalných prívržencov,

a hlavne preto, aby sa na okolí blízkom i ďalekom vedelo,

že dobrý šport môže byť aj v malej dedine.“

 

(Z kroniky stolnotenisového oddielu v Klátovej Novej Vsi)

 

Stolnotenisový klub Klátova Nová Ves je občianske združenie, ktorého registrácia sa uskutočnila v roku 1992. STK združuje priateľov športu, ktorý sa hráva za zelenými stolmi, t.j. stolného tenisu, ľudovo nazývaného pingpong.
STK Klátova Nová Ves má momentálne dve mužstvá a to „Áčko“ a „Béčko“. Naše „Áčko“ hrá momentálne 3. ligu, čo znamená majstrovstvá Trenčianskeho kraja. „Béčko“ hráva 4. ligu, čo predstavuje taktiež majstrovstvá Trenčianskeho kraja nižšej kategórie. Pre úplnosť dodávame, že organizácia slovenského stolného tenisu má sedem až deväť stupňov v závislosti od organizácie okresných stolnotenisových organizácií.
STK Klátova Nová Ves hráva svoje domáce zápasy v telocvični základnej školy v Klátovej Novej Vsi, ktoré sa uskutočňujú z pravidla v sobotu podľa rozvrhu súťaže, pričom systém súťaže je dvojkolový, t. z. že v jeden deň sa odohrajú dva zápasy a to prvý zápas o 10:00 a druhý zápas o 15:00.
Predsedom STK Klátova Nová Ves je Juraj Deviatka. Jeho podpredsedom je Peter Matloň, ktorí spoločne vykonávajú aj funkciu tajomníka a hospodára. O všetkých dôležitých otázkach STK KNV však rozhodujú všetci jeho členovia spoločne po vzájomnej dohode.

Na tomto mieste si dovolíme urobiť aj malú osvetu v oblasti stolného tenisu a vysvetliť systém zápasu. Každý zápas hrajú štyria hráči za každé mužstvo systémom každý s každým, plus dve štvorhry. To znamená, že celkovo sa za zápas odohrá 16 dvojhier a 2 štvorhry. Každé víťazstvo v zápase, či už vo dvojhre alebo vo štvorhre, sa považuje za jeden bod. Ak mužstvo získa 10 a viac bodov, t.j. v zápase zvíťazí, pripíše si do celkovej tabuľky 3 body. Ak mužstvo uhrá remízu, pripíše si 2 body a v prípade prehry 1 bod.


 
Názov hradiska, na ktorom stojí kostol v Sádku
 
 
364

 
 
 
130

 
 
 
787

 
Internetová stránka obce spĺňa štandardy podľa zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémov verejnej správy.


English version
Úvodná stránka