Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Klub dôchodcov

Klub dôchodcov Klátova Nová Ves

V našej malej malebnej dedinke pod horami je klub dôchodcov založený od októbra 1981. Od toho času sa náš klub rozrástol. Každoročne  na členskej schôdzi hodnotíme prácu Klubu dôchodcov. Klub dôchodcov mal 45 členov a zišli sme sa v tomto roku 13 krát. V mesiaci februári sme nezabudli na dobré zvyky fašiangov pri dobrej domácej klobáse, slaninke a hudbe.
V auguste pri príležitosti SNP sme sa boli pokloniť pri pomníku padlých na Cibajkach. Vzdali sme úctu padlým z druhej svetovej vojny položením kvetov a zapálením kahancov. Po tejto pietnej úcte sme sa vybrali do hory na party v prírode. Založili sme si oheň a opekali, čo si kto doniesol.
Jeseň je čas zberu plodov a ovocia z našich záhrad. I naši dôchodcovia sa na tejto výstave ovocia, zeleniny a ručných prác v kultúrnom dome zúčastnili.
Medzi vianočnými a novoročnýni sviatkami sme si usporiadali posedenie pri jedličke. Zaspievali sme si krásne vianočné koledy a slovenské piesne.
Na tento rok sme si dali nové úlohy, ako získať aspoň 5 členov do klubu, navštíviť termálne kúpalisko. Zúčastniť sa  olympiády dôchodcov v Partizánskom. Cez leto si ísť posedieť do hory, ale aj opekať. Navštíviť výstavy v obci. Vzdať úctu padlým v druhej svetovej vojne pri pomníkoch padlých. Členovia klubu dôchodcov sa budú rôznych akcií snažiť zúčastňovať.                                                      

Prosíme ostatných dôchodcov v obci, aby prišli medzi nás, stretávame sa každý štvrtok o 18.00 hodine v Kultúrnom dome v Klátovej Novej Vsi.  Členské je iba 1 euro za rok.

                                                                                     Marta Melušová, predsedníčka ZO


 

Klub dôchodcov

Olympijský team z Klátovej Novej Vsi


Autor: Ing. Iveta Randziaková

František Bralušič súťažil v stolnom tenise
Marta Melušová
Mária Mihálová v hode vaľkom

 
 
Mária Pilátová
Antónia Novotná
Helena Šútorová
Kde som to len hodila?

 
 
Mažoretky z Bošian

 
Názov hradiska, na ktorom stojí kostol v Sádku
 
 
364

 
 
 
130

 
 
 
786

 
Internetová stránka obce spĺňa štandardy podľa zákona č. 275/2006 Z. z. o informačných systémov verejnej správy.


English version
Úvodná stránka