Prechod na navigáciu block menu Prechod na navigáciu Hlavné menu Prechod na navigáciu vodorovná

Všeobecne

Obec Klátova Nová Ves na nachádza v okrese Partizánske, ktorý  je súčasťou Trenčianskeho samosprávneho kraja.  Obec so svojimi 1600 obyvateľmi tvorí prirodzené centrum Klátovsko-klížskej doliny.
V obci sa nachádza zdravotné stredisko a ambulanciami všeobecného, detského i zubného lekára, lekáreň, pošta. Základná škola Klátova Nová Ves je plnoorganizovanou školou aj pre obec Turčianky  a pre II. stupeň je školou aj pre okolité obce Ješkovu Ves a Veľký Klíž. V školskom areáli sa nachádza aj materská škola a školská jedáleň, v ktorej sa stravujú aj dôchodcovia.
V obci sa nachádza celoobecný vodovod a obec je aj plynofikovaná. Cestná sieť je v pomerne dobrom stave, na rekonštrukciu cestnej siete sme využili prostriedky z eurofondov. Chýba nám však kanalizácia.
V poslednom období sme zrealizovali viacero investičných akcií, medzi najdôležitejšie patrí výstavba celoobecného vodovodu, plynofikácia obce, rekonštrukcia kultúrnych domov, rekonštrukcia základnej i materskej školy, výstavba schodišťa ku kostolu, rekonštrukcia ciest i chodníkov.
Geografické i  klimatické pomery v obci Klátová Nová Ves ju už v dávnej minulosti predurčili stať sa vyhľadávaným sídlom šľachticov. Vďaka tomu tu dnes stojí viacero jedinečných architektonických skvostov i  technických pamiatok Dopĺňajú ich sakrálne pamiatky, ktoré vybudovali naši predkovia. Štyri z nich sú vyhlásené za národné kultúrne pamiatky.  Ak pri svojich potulkách Hornou Nitrou zablúdite do našej obce, vtiahne Vás do dejov počiatkov Uhorska v slovanskom prostredí a dokonca do obdobia Veľkej Moravy.

 


English version
Úvodná stránka